Päeva mõte

“Warum sollte ein junger Mensch einer Parteei beitreten? Möglicherweise lautet die Antwort: Weil er ein kompletter Idiot ist”. Allikas: Friederike Haupt “Danke für das Partykondom”

Varasemad:
ESTONIA; Liberals carried the day in Estonia. The big question ahead of the vote was, which liberals. In the end, the Reform Party, lead by former prime minister Andrus Ansip, beat its liberal rivals, the Centre Party, by 24,3% to 22,4%. The other seats and votes were spread between the centre-right, socialists and an independent, Indrek Tarand – a one-man-brand whose 13,2% was less successful than in 2009 (25,8%), but remains remarkable.
Nii kirjutab European Voice riikide kaupa tehtud valmisülevaates.

Seni kõige kvaliteetsem debatt, kus arutati sügavalt Euroopa asju, mitte ainult Eesti asja Euroopas. Ütlemata sümpaatne oli ka, kuidas Olga Sõtnik ja Indrek Tarand teineteist respekteerisid ega rivaalitsenud. Selliseid poliitikuid tahangi nii Eestile kui ka Euroopale. /Aavo Kokk, EPL/

Tänane päeva möte tuleb Aavo Kokalt: “Tarand üllatas ja Simson valmistas pettumuse. Aegade jooksul on isand Tarand olnud elegantne seikleja, kes võidab südameid sellega, et oskab sõnu seada paremini kui enamik teisi. Nüüd oli debatis hoopis uus Tarand. Sõna oskab ta endiselt seada, aga nüüd kuulsime inimest, kes pole ainult kursis Euroopa asjadega, vaid oskab hästi selgitada ka taustu ja avardada kuulaja teadmisi.”