Nädal Eps

Sel nädalal viibib Indrek töövisiidil Liechtensteinis, kus osaleb Euroopa Majanduspiirkonna delegatsiooni liikmena mitmepäevasel kohtumisel. Antud EP delegatsioon vastutab Šveitsi, Islandi ja Norraga suhtlemise eest, lisaks tehakse koostööd ka Põhjamaade Nõukogu, Arktika piirkonna parlamentaarse konverentsi ja Läänemere parlamentaarse konverentsiga ning Fääri saarte, Gröönimaa ja Islandiga. Liechtensteini pealinnas Vaduzis toimuval kohtumisel esitleb Indrek Euroopa Majanduspiirkonna riikidega seonduva regionaalse koostöö raportit.
 
Eelmise nädala tähtsündmuseks oli kahtlemata kohtumine tegusa juristi ja blogija Robert Amsterdamiga – mehega, kes sai laiemale üldsusele tuntuks Mihhail Hodorkovski advokaadina. Kohtumisel räägiti arengutest Ida-Euroopas, Venemaal ning demokraatia arengu eripäradest. Eesti puhul kõneleti näiteks sundparteistamisest ning muudest demokraatia arengu tagasilöökidest. Eesti ei ole Robert Amsterdami jaoks sugugi võõras koht – ta on lugenud loenguid Tartu Ülikoolis ning perega suvel Pärnus puhkamas käinud.

Härra Amsterdam rääkis ka oma menukast blogist ning tööst demokraatia kaitsel. Eriti põhjalikult tuli juttu hetkel käsilolevast juhtumist Tšehhis, mille kohta saavad huvilised täpsemalt lugeda tema blogist:

http://www.robertamsterdam.com/2010/02/czech_constitutionalism_vs_populism.htm

Amsterdam&Tarand