Hillary Clintoni Kõne Internetivabadusest

Sel nädalal, täpsemalt 21.jaanuaril, pidas USA riigisekretär Hillary Clinton kõne netivabadusest. Tegemist oli kahtlemata nii ajaloolise kõnega, nagu kohapeal öeldi, kui ka äärmiselt päevakajalise ning põletava teemaga. Kui keegi seda omast kogemusest teab, on need eestlased. Muidugi mõista teavad seda ka meie sõbrad ameeriklased ning oleme NATO Küberkaitsekeskuse asukohamaa ja taotleme ka EL IT-agentuuri pesapaigaks olemist.


Clintoni kõne oli asjakohane, veenev, täis ameerikalikku meelekindlust ning ette kantud tarmuka riigisekretäri poolt, kes ka Eestis viibinud on. Lühidalt öelduna toodi kõnes ära, et Internetivabaduste piiramisest on tänapäeval kujunemas uus Raudne eesriie ehk Info eesriie – Information Curtain. Seda loomulikult juhul, kui me üheskoos ei pürgi selle poole, et uusi tehnoloogiaid headel ja õilsatel eesmärkidel ära kasutada. Clinton märkis, et nagu terasest saab hoonetele karkasse ja konstruktsioone ehitada, kuid samas ka automaatrelvi valmistada, saame me Internetti ja moodsaid kommunikatsioonivahendeid erinevatel eesmärkidel ära kasutada.

Huvilised saavad kõnega lähemalt tutvuda USA E-riigi kodulehel, kus on ka video üles laetud:
http://www.state.gov/secretary/rm/2010/01/135519.htm

Siinkohal teen aga viimase väljavõtte ja üleskutse kõikidele eestlastele. Olles eeskujulik innovatsiooni- ja e-riik, on taibukamatel avanenud järjekordne võimalus oma head ideed teoks teha. Nimelt käivitab USA valitsus innovatsioonivõistluse, kuidas moodsaid kommunikatsioonivahendeid kasutada elukvaliteedi parandamiseks – nagu näiteks kirjaoskamatuse vähendamise eesmärgil või muude teenuste levitamisel. Näiteks on Microsoft arendanud n-ö digiarsti teenuse, mis aitab eraldatud piirkondades arstiabi osutamist parandada. Niisiis, kõik võivad Washingtonis oma ideid avalikul võistlusel tutvustada!

loe edasi… (8822 sõna)