Soome Eurosaadik Valiti Aasta Parimaks

Eile kuulutas Euroopa Parlamendi president Jerzy Buzek välja sel aastal kõige tublimat tööd teinud rahvaesindaja. Sel korral pälvi “Aasta MEPi” tiitliga Eija-Riitta Korhola, kes kuulub Euroopa Rahvapartei ehk kristlike demokraatide fraktsiooni.

 

Mul on siiralt hea meel meie hõimukaaslase tunnustamise pärast. Nagu näha, ei pea võitja olema mõne suurriigi esindaja. Ka kaugelt põhjamaalt tulnud soomeugrilased saavad siin välja paista. Ja ega ta meist väga erinevat asja ka ei aja. Näiteks tema kodulehelt  www.korhola.com saab iga vennasrahva keelt tundev huviline lugeda, et üks Korhola prioriteete on kaitsta Läänemerd süveneva reostuse eest.

 

Aasta parimate valimise üritust korraldab The Parliament Magazine ning see oli järjekorras juba neljas. Tegemist on olulise tunnustusega eurosaadiku ehk MEPi (Member of Parliament) tööle. Auhindu antakse 12 erinevas kategoorias: põllumajandus, kultuur ja haridus, areng, majandus, tööhõive ja sotsiaalküsimused, energia, keskkond, tervishoid, justiits- ja kodanikuküsimused, teadus, kaubandus ja transport.

 

Ise oma kandidatuuri üles seada ei saa, seda teevad erinevad Euroopa assotsiatsioonid ning huvigrupid, kel on parlamendiga tihedam koostöö. Kui näiteks inimõiguste või keskkonnaga töötav suurem institutsioon tunneb, et üks MEP – või eestikeeli mepp –  on nende alal head tööd teinud, kaitstes sõnavabadust või looduse alalhoidmist, esitatakse ta kandidaadiks.

 

Võimalikke auhinnasaajaid saab üles seada igal aastal 4.maist 31.juulini. Seejärel toimub 23. septembrist 16.oktoobrini hääletus. Selle nimel käib mitu kuud niivõrd tõsine meili-, helistamise, plakatite kleepimise ja muu lobitöö, et see annab kindlasti ühe korraliku võistluse mõõdu välja.

 

Nali naljaks, kohalikus elus on tegemist hinnatud tunnustusega, mille jaoks on lisaks enesereklaamile vaja ka sisu, millega end reklaamida. Tõsiseltvõetavatel kanditaatidel peab olema võistlustulle astumiseks ette näidata asjakohane resümee. Kuna kandidatuur seatakse üles parlamendist väljaspool, on tegemist demokraatliku ning ausa tunnustusega mepi tööle.

 

Vaata lähemalt: http://prokarelia.net