Teistsugune Valimisennustus

Läksin hommikul Eesti Posti kontorisse, et kätte saada üks saadetis. Uksel tervitas mind järjekorranumbreid andev masin. Nupulevajutus andis tulemuseks numbri 115.  Alla oli kirjutatud – well done grupp!  Well done, tõepoolest – oli ju mu number eurovalimistel 115!

Tegin kiire pistelise kontrolli, kes nüüd võistlevad selle sümpaatse numbri all kohtadele kohalikes volikogudes. Valisin kohtadeks Tallinn, Tartu, Pärnu, Narva, Valga, Viljandi, Haapsalu, Kuressaare, Võru ja Narva-Jõesuu.

Tulemuseks on, et 30% häältest läheb sotsiaaldemokraatlikule erakonnale, sest kolm üks-üks-viit kerkis nende seast. Erko Vaks Tallinnas, Zoja Nikandrova Võrus ja Daniel Maslov Narvas. Reformierakonnast pärineb kaks kandidaati – Karel Möll (kas hääldada palataliseeritult või mitte?) Haapsalus ning Mati Jürisson Viljandis. Väga hea, sest Haapsalu reformerid on alati peajagu üle Tartu grupeeringust.  Tartus, muide, läheb tulle minu ammune kamraad juba 1989. aastal valitud linnavolikogust – Tõnu Oja.  Seega ka rohelised skoorivad!  Pärnu on IRL-i päralt, sest seal kandideerib 115 all Marika Laidna. Ning päris ilma ei jää ka Keskerakond – piirilinnas Valgas on 115 Milvi Karuse. Ma küll ei tea, miks ta sellesse erakonda astunud on, aga ju siis on.

Tähelepanuks ka see, et valimisliitude seis pole samuti üldse kurb – Narva Jõesuus on 115 Irina Kochunova valimisliidust “Lemmiklinn…”

Niisiis – kui keegi viitsib kõik valimisringkonnad selle meetodiga läbi kammida, saate üsna olulise pildi võimalikest valimistulemustest. Meetod pole üldse vähem esinduslik kui seda on meieni paisatud ennustused senini olnud! 🙂

Päikest! Ja palun osalege valimistel. Teist sellist võimalust annab ju tükk aega oodata.