Indrek Külastas Kose Heategevuslaata

Laupäeval, 9.mail toimus Kose Lions Klubi korraldatud Kose kevadlaat. Puuetega laste toetuseks korraldatavale üritusele oli Kose Lions klubi poolt kutsutud ka Indrek, kes jagas rahvale raamatuid.

„Laadad on alati kasulikud ning toredad üritused, aga Kose oma oli ka väga soe ja südamlik,” ütles Indrek. „Eestlased on ju euroopalik rahvas, me korraldame heategevuseks ning raha kogumiseks laatasid ja muidki üritusi. Ma arvan, et see toob kaasa ainult häid emotsioone ning positiivset karmat,” rõõmustas Indrek.

Kose kevadlaat on hea võimalus inimestel tulla kokku ja head-paremat ära müüa või soetada. Vihmast ja tuulist ilma trotsinud laat on saanud juba kohalikuks traditsiooniks, kuna tänavu korraldatakse seda lausa üheksandat korda aastat järjest.

Laupäeva hommikul Kosele sõitnud Indrekul oli kaasa võetud ka oma kraam, mida küll rahvale mitte müüa, aga vaimseks kosutuseks ja meeleheaks jagada. Nimelt oli heategevuslikul üritusel viibinud inimestel võimalus Indrekul saada kingituseks Andres Tarandi koostatud raamat „Cassiopeia”. Tegemist on Indreku vanavanemate Leida ja Helmut Tarandi kirjavahetusega ajast, mil Helmut pidi aastatel 1945-1956 Siberis vangipõlve veetma. 1992.a valminud teos on ühe perekonna traagiline lugu, mis sarnaneb nende tuhandete perede käekäiguga, kes Nõukogude okupatsiooniga vägivaldselt lõhki kisti.

Kose laadal