Indrek Aitas Postimehel Vabaneda Stampmõtlemisest

Ajaleht Postimees käivitas 5.mail Euroopa Parlamendi valimiste puhul uue artiklisarja, kus kandidaadid tutvustavad oma vaateid, saadikuks pürgimise põhjusi ning vastavad esitatud küsimustele. Kahjuks otsustas Postimees mingil põhjusel küsitleda ainult parteiliikmetest  kandidaate. Indrek Tarand otsustas sellesse vananenud mõtteviisi euroopalikku värskust tuua.

„Olin teisipäeval sunnitud lugema Postimehe ridade vahelt nagu ma ei kandideerikski,” ütles Indrek. „Mul hakkas sellest päevalehest kole kahju. Ma nägin, et isegi mitmel puhul edumeelsust üles näidanud väljaanne on mõnedes asjades ikka stampides kinni,” ütles EP kandidaat. „Sellise aegunud, Ida-Euroopaliku mõttemalli kohaselt pole üksiküritajal šansse ning ainus, mida ta teeb on parteide segamine nende tähtsas võitluses,” ütles Indrek. „Ka üks võib lahinguväljal sõdur olla!”

Eelarvamuste murdmiseks ning Eestis valitseva Euroopa Parlamendi valimistega seotud stampide muutmiseks otsustas Indrek ühendust võtta Postimehe toimetusega. Pärast teisipäeva õhtul peetud läbirääkimisi saavutati konsensus ning Indrek Tarand sai Euroopa Parlamendi täieõigusliku kandidaadina võrdse kohtlemise osaliseks.

„See, et ma olen uuendusi lubava sõltumatu kandidaadina ennast välja reklaaminud, ei tähenda seda, et ma hakkan edumeelselt mõtlema alles valituks osutumise korral,” ütles Indrek. „Mul on hea meel, et ma suutsin juba praegu tuua niivõrd austusväärse väljaande nagu Postimees vaadetesse seda euroopalikku värskust, mis ei tunnista ainult parteisid, vaid võtab arvesse ka kodanikuühiskonda. See on win-win tüüpi olukord, kuna rikastab eestlaste seni stampides kinni olnud mõtlemist ning elavdab kogu käimasolevat kampaaniat sõltumatute kandidaatide näol” rõõmustas Indrek.