Edgar Savisaar Andis Delfile Antud Intervjuus Märku Indrek Tarandi Toetusest.

Keskerakonna esimees tunnistas ühtlasi, et käesolevatel valimistel on vaja välja vahetada praegused Eesti saadikud, kelle tööst pole kippu ega kõppu.

Mul on hea meel, et mu ürituse toetajate spekter aina kirevamaks muutub,“ ütles Indrek. „Edgar Savisaar on ju kaalukas tegelane meie poliitmaastikul ning mul ainult hea meel, et ka tema usub seda sama, mida mina,“ rõõmustas kandidaat nr 115.

Delfi küsis Savisaarelt, kas ta usub, et üksiküritaja Indrek Tarand võib koguda europarlamenti jõudmiseks piisavalt hääli. Tallinna linnapea vastas, et käesolevatel Euroopa Parlamendi valimistel on Indrekul hea võimalus uuesti Kristiina Ojulandiga jõudu katsuda ning sel korral jääks Indrek peale. „Kui see tõele vastab, siis on Tarand ka Gräzini asemel (kelle Ojuland muidu enesega kaasa tõmbaks) Euroopa Parlamendis,“ ütles Savisaar.

Savisaar jagas ka Indreku väljaöeldud muret parlamendisaadikute haihtumise osas. Indrek on lubanud tuua Euroopas toimuva oma kodulehe ja intervjuude vahendusel otse Eesti rahvani, rääkides parlamendis toimuvast ning oma panusest sellesse. Ka Savisaar tunnistab vajadust säärase infovahetuse järele, tundes muret Euroopa Parlamendis „resideeruvate ja sageli väheaktiivsete“ saadikute pärast. „Tänasele valijale ei piisa vaid Euroopa ühiste väärtuste ja demokraatia arendamise jutust,“ ütleb Savisaar. „Valija tahab tegudega näha, et tema poolt valitud kodanik esindab oma riiki ja seisab Eesti, eestimaalaste murede ja probleemide eest,“ sõnas Keskerakonna esimees.

Indreku kinnitusel loodab ta südamest Savisaare ootusi mitte alt vedada ning kavatseb igal juhul Euroopa Parlamenti valituks osutuna ka praeguse linnapea soovid täide viia.